Masívne drevo dnes zohráva významnú úlohu v interiérovom dizajne. Naša spoločnosť DuboveStoly.sk vyrába nábytok, ktorý prinesie do interiéru vašej domácností, reštaurácie, hotela či kancelárie energiu prírodného dreva, nadčasový dizajn, zároveň bude krásnou dominantou vášho interiéru. Našou prioritou je výroba nábytku z dubového masívu, ktorý bude našim zákazníkom slúžiť dlhé roky bez straty kvality, preto si zakladáme na maximálne precíznom a kvalitnom spracovaní. 

Zostavíme a vyrobíme spolu s vami masívny dubový stôl vašich snov. Počas výrobného procesu sme vám k dispozicií a konzultujeme spolu s vami každú úpravu, prípadne iné doplnenia.

Výroba dubových stolov na mieru

Proces tvorby dubového stola na mieru

1. Vzhľad dreva

Ako si správne vybrať štruktúru a vzhľad dreva?

Prírodné dubové drevo má neopakovateľnú štruktúru, ktorá ho odlišuje od výrobkov, ktoré imitujú prírodné drevo preto “vizuálne nedostatky” nie sú vadou naopak, sú súčasťou unikátneho vzhľadu dubového dreva. Dubové drevo patrí medzi najodolnejšie a najobľúbenejšie drevo pri výrobe nábytku, je rezistentné voči napadnutiu hmyzom a plesni, odolné a veľmi tvrdé. Prirodzená farebná rozdielnosť dubového dreva sa môže zvýrazňovať aj ďalšími úpravami, sušením či povrchovým ošetrením. Na úpravu používame farebné voskové oleje, ktoré zviditeľnia štruktúru aj farebné odlišnosti dreva, masívny nábytok tak získa jedinečnú, pútavú textúru a krásne sfarbenie.

Vzhľad dubových dosiek

Nábytok vyrábame z kusov dubového dreva. Ucelené dosky dubového dreva sú vyrobené lepením masivnych lamiel, takýto spoj je takmer neviditeľný, nenarúša prírodný charakter nábytku ani ho nepoškodzuje, naopak dodáva nádych jedinečnosti každému kusu nábytku.

Dubová doska SELEKT

Dubové dosky SELEKT

- uzavreté nevypadávajúce hrče s priemerom do 5 mm

- bez sukov a trhlín

- bez beľu

- bez prasklin na povrchu dosiek 

- farebné rozdiely vzniknuté sušením surového dreva alebo v dôsledku prítomnosti odlišnej koncentrácie drevných pigmentov a farbív

- odlišnosti vo farebných odtieňoch surového dreva

- Stolové dosky sú zhotovené z masívneho dubového dreva, vyrobené lepením masívnych lamiel o hrúbke 4 cm a šírke cca 5 cm až 10 cm.

Dubová doska NATURAL

Dubová doska NATURAL

uzavreté nevypadávajúce hrče s priemerom max. 15-20mm (následne vyplnené čiernym kontrastným tmelom )

- je prípustná dreň

- praskliny na povrchu dosiek (následne vyplnené čiernym kontrastným tmelom )

- farebné rozdiely vzniknuté sušením surového dreva alebo v dôsledku prítomnosti odlišnej koncentrácie drevných pigmentov a farbív

- odlišnosti vo farebných odtieňoch surového dreva

- Stolové dosky sú zhotovené z masívneho dubového dreva, vyrobené lepením z masívnych lamiel o hrúbke 4 cm a šírke cca 5 cm až 10 cm.

 

Dubová doska RUSTIK

Dubová doska RUSTIK

uzavreté nevypadávajúce ale často sa opakujúce hrče s priemerom max. 15-30mm (následne vyplnené čiernym kontrastným tmelom )

- je prípustná dreň

- praskliny na povrchu dosiek (následne vyplnené čiernym kontrastným tmelom )

- farebné rozdiely vzniknuté sušením surového dreva alebo v dôsledku prítomnosti odlišnej koncentrácie drevných pigmentov a farbív

- odlišnosti vo farebných odtieňoch surového dreva

- Stolové dosky sú zhotovené z masívneho dubového dreva, vyrobené lepením z masívnych lamiel o hrúbke 4 cm a šírke cca 5 cm až 10 cm.

 

Dubová doska DIVOKÝ DUB

Dubová doska DIVOKÝ DUB

uzavreté nevypadávajúce ale často sa opakujúce hrče s priemerom max. 15-30 mm ( následne vyplnené čiernym kontrastným tmelom alebo tmelom imitujúci cín )

- je prípustná dreň

- je prípustná beľ

- praskliny na povrchu dosiek ( následne vyplnené čiernym kontrastným tmelom alebo tmelom imitujúci cín )

- zámerne zlepené dosky ktoré majú farebné rozdiely vzniknuté sušením surového dreva alebo v dôsledku prítomnosti odlišnej koncentrácie drevných pigmentov a farbív

- zámerné odlišnosti vo farebných odtieňoch surového dreva

- Stolové dosky sú zhotovené z masívneho dubového dreva, vyrobené lepením z masívnych lamiel o hrúbke 4 cm a šírke cca 5 cm až 10 cm.

 

2. Ako si vybrať povrch dreva?

HLADKÝ POVRCH DREVA :

Základný spôsob opracovania povrchu dreva hobľovaním a následným brúsením. Výhodou hladkého povrchu je jeho jednoduchá údržba. Hladký povrch dosiek je ideálny pre pracovné stoly a stoly na písanie.

JEMNE KARTAČOVANÝ :

Tento spôsob mechanického opracovania povrchu stolovej dosky zvýrazňuje štruktúru dreva a povrch je viac odolný voči poškodeniu. Kartáčovaním v smere vlákien odstránime mäkké letné vrstvy a tvrdšie ostanú výrazne vystúpené a tým sa kresba dreva zvýrazní. Výsledkom je krásny drevený povrch s výraznejšou textúrou a nenapodobiteľným vzhľadom. Jemne kartačovaný povrch dosiek je viac odolnejší, tvrdší a s dlhšou trvácnosťou, navyše dokáže skryť jemné nedokonalosti či škrabance.

- zvýraznenie štruktúry dreva, relief 0,3 - 0,5 mm

3. Výber hrany stola

Kolmá hrana stola

Kolmé hrany stola

Zošikmená hrana stola

Zošikmené hrany stola

4. Stolové nohy a podnože

Medzi najobľúbenejšie a najpoužívanejšie patria nielen klasické drevené a rustikálne nohy ale aj moderné kovové podnože a stolové nohy. Preferujete rustikálny, tradičný, celodrevený stôl či moderný jedálenský stôl s kovovou podnožou, ktorý ponúka kombináciu kovu a dubového dreva ? Voľba závisí na vašom vkuse a dizajne vášho interiéru. Ak si nie ste istý výberom správnych nôh a podnoží pre váš vysnívaný dubový stôl, s výberom vám radi poradíme. Kovové stolové podnože a stolové nohy vyrábame na mieru. Viac o tom, ako vznikajú kovové podnože pre náš nábytok z masívu si môžete prečíťať v našom článku - Ručná výroba kovových podnoží a stolových nôh. Kovová konštrukcia je navrhnutá a vyrobená s maximálnym dôrazom na pevnosť, v prípade záujmu vieme našim klientom vyrobiť stolové podnože podľa medzinárodného RAL vzorkovníka. V našej ponuke nájdete množstvo typov kovových stolových nôh a podnoží

Klasické nohy stola

Rustikálne nohy stola

Kovové podnože

Kovové podnože podľa stupnice RAL

Kovové podnože vyrábame v štandardne v čiernom prevedení, v prípade záujmu však vieme našim klientom vyrobiť stolové podnože v požadovanom farebnom odtieni podľa medzinárodného RAL vzorkovníka. Vzorkovník RAL je univerzálny pre všetkých výrobcov práškových farieb a ponúka viac ako 200 farieb v rôznych prevedeniach - lesklých, matných, metalických a štruktúrovaných ( štruktúrovaný povrch sa podobá pieskovej štruktúre, na prvý pohľad dodá stolovým podnožiam výnimočný a masívny kovový vzhľad ). Vďaka tomu vieme vytvoriť kovové podnože pre váš stôl, ktoré budú dokonale ladiť so zábradlím, alebo inými kovovými prvkami vašej domácnosti.

5. Povrchová úprava dubových stolov olejom

Farebnosť dreva je možné ovplyvniť aj povrchovou úpravou. Na úpravu používame tvrdé farebné voskové oleje značky Osmo alebo Saicos.

Aplikácia olejov má za úlohu dostať sa čo najhlbšie do štruktúry dreva a zmeniť jeho farbu. Finálna farba dreva, je výsledkom reakcie prírodných trieslovín, ktoré sú prítomné v dubovom dreve, na činnosť chemických činiteľov použitých pri spracovaní dreva. Výsledná farba dreva sa ustáli do 3-6 mesiacov od finálnej aplikácie oleja.

Prírodné oleje a vosky vsiaknu hlboko do dreva, udržiavajú ho zdravé a pružné. Nedochádza k vysúšaniu. Drevo môže dýchať, vlhkosť sa môže uvoľňovať. Nešupinatie, nepraská a neodlupuje sa.

Po aplikácií oleja má matný či polomatný povrch tieto vlastnosti

- odolný voči bežnému používaniu

- odolný voči potu a slinám

- pre deti je ošetrený povrch zdravotne nezávadný

- prispôsobený vlastnostiam dreva

- priedušný

- rezistentný káve, pivu a nápojom podľa DIN 68861

- umožňuje lokálne opravy a renovácie

- zdôrazňuje štruktúru dreva a jeho klasický vzhľad

Povrchová úprava dubových stolov

Tvrdý voskový olej Osmo

Tvrdý olejový vosk Osmo sa používa na ošetrenie povrchu dreva. Povrchový náter sa vyznačuje svojou zvlášť odolnou povrchovou tvrdosťou a odolnosťou voči opotrebovaniu. Je odolný voči vode a necitlivý na znečistenie. Prípadné fľaky sa dajú bez problémov odstrániť. Poškodené miesta stačí ľahko pretrieť Voskovou údržbou. Nie je potrebné prebrusovať celú plochu, ale len poškodené miesta!

Tvrdý olejový vosk je veľmi vhodný aj na opracovanie nábytku, zvlášť na stolové dosky. Je vyrobený na báze prírodných rastlinných olejov, nepraská, neolupuje sa, je pórovitý. Preto je vhodný aj na použitie vo vlhkých priestoroch ako sú kúpelne a kuchyne. Povrchová vrstva je odolná voči vínu, pivu, kole, káve, čaju, ovocným šťavám a vode podľa DIN 68861.

Jedinečný tvrdý olejový vosk prekonáva hodnoty odolnosti voči oteru lakovaných podláh. Tvrdý olejový vosk je mimoriadny v jednoduchosti nanášania. Nie je potrebný žiadny základný náter a žiadne medzibrúsenie, úplne postačujúce sú dva nátery.

Náter je matný, ale leštením je možné zvýšiť stupeň lesku. Tým sa zdôrazní štruktúra prírodného dreva a dosiahne sa nádherný vzhľad. S pribúdajúcim časom je drevo čím ďalej, tým krajšie.

Prírodné oleje a vosky Saicos

Prírodné oleje Saicos sa používajú na ošetrenie povrchu dreva. Špeciálny náter s otvorenými pórmi veľmi ľahko a hlboko preniká do dreva. Povrchový náter sa vyznačuje svojou odolnosťou, povrchovou tvrdosťou a výbornými vlastnosťami. Saicos nátery prenikajú hlboko do dreva, sú priedušné a regulujú vlhkosť v dreve. Prírodné zložky tvrdého voskového oleja nasiaknu hlboko do drevených pórov a vytvoria krásny a na dotky príjemný povrch. Voskové oleje Saicos vynikajú vysokou odolnosť, preto sú výbornou voľbou do záťažových prostredí. Zároveň však umožňujú jednoduchú starostlivosť. Povrchy natreté voskovým olejom Saicos je možné lokálne obrúsiť v prípade poškodených miest a znova naolejovať, bez viditeľných stôp. 

Saicos ponúka široké množstvo vysoko kvalitných náterov pre drevo v prírodných farbách a niekoľkých stupňoch lesku. Povrchová vrstva je odolná voči domácim chemikáliám, vínu, káve a ovocným šťavám.

Tvrdé voskové oleje Osmo

Prírodný olej - vosk

Tvrdý olejový vosk je vyrobený na základe prírodných rastlinných olejov a voskov. Prírodné oleje a vosky vsiaknu hlboko do dreva, udržiavajú ho stále zdravé a elastické, a zároveň nedochádza k jeho vysúšaniu. Drevo môže dýchať, vlhkosť sa môže uvoľňovať. Vlnenie a dilatácia dreva je zmiernená.

Zdravie a životné prostredie

Tvrdý olejový vosk neobsahuje žiadne biocidné látky a konzervačné prostriedky. Zaschnutý náter nie je citlivý pre ľudí, zvieratá a rastliny. Vyhovuje normám DIN 53160, a taktiež normám EURO – EN71. Je certifikovaný podľa DIN EN ISO 9001 a DIN EN ISO 14001. Pre podrobné info navštívte stránky výrobcov www.osmocolor.sk alebo www.farbio.sk

Bežne dostupný stôl a nábytok vydrží v domácnosti maximálne niekoľko rokov. Nábytok z dubového masívu pri správnom ošetrovaní prežije vo výbornej kondícii celé generácie. Naše produkty vyrábame výhradne z kvalitného prírodného dubového dreva. Vyrobíme pre vás jedálenský stôl, konferenčný stolík, rokovací stôl, pracovné stoly na mieru do kancelárií alebo iný nábytok podľa vašich požiadaviek, tak aby splnil vaše predstavy. Pri výbere stola je dôležité zvážiť veľkosť, tvar a vybavenie stola, aby bolo zaistené, že bude vyhovovať vašim potrebám a požiadavkám. Pre našich klientov vyrábame stoly, ktoré môžu mať integrované technológie, ako sú napríklad zabudované zariadenia na videokonferencie, elektronické tabule na zapisovanie poznámok, či stôl s bioohniskom. Zistite viac o poctivej slovenskej výrobe nábytku z masívu.

Dubový stôl s bioohniskom
Dubové stoly z masívu pre HORECA segment
Dubové stoly z masívu pre domácnosti

Ponúkame širokú paletu stolíkov a stolov na mieru pre každú potrebu a časť vašej domácnosti, hotel, kanceláriu či reštauráciu. Neviete sa rozhodnúť aký stôl je pre vás vhodný alebo, ktorý dodá vašej prevádzke osobitý a prémiový charakter ? S výberom vám veľmi radi pomôžeme. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať pre vypracovanie individualnej cenovej ponuky. Zároveň sme schopní pre vás zhotoviť v rovnakom či podobnom štýle – komody, TV stolíky, lavice, vitríny, vinotéky, postele, odkladacie stolíky, nočné stolíky, písacie stoly, skrine i stoličky.